Torku Banada Kakaolu Fındık Kreması 1 Kg

İyi Bir Çikolata Nasıl Anlaşılır ?

Çikolata, sadece damağı değil, ağzın bütününü tatlandıran, duyuları harekete geçirip mutluluk hormonu salgılanmasına sebep olan karşı konulamaz bir lezzet. Peki bu lezzeti nasıl zirveye taşıyacağınızı biliyor musunuz?

– Öncelikle, kendinizi bırakın ve rahat olun. Bu ilk kuralımız.

– Mideniz fazla dolu olmasın ya da en azından ağzınız başka aromalardan arınmış olsun.

– Çikolatanın keyfine varabilmek için üç aşamada yemeniz gerekiyor. Önce çikolataya bakın. Görüntüsü parlak ve mükemmel olmalı, üzerinde leke ya da çizik olmamalı. Tasarımı ve el işçiliği özelse o çikolataya bakmak ayrı bir keyif verecektir.

– Tat almanın yüzde 80′i kokudan gelir; çikolatanızın tadım işlemine onu koklayarak başlayın. Paketi açtığınız andan itibaren çikolata kokusu sizi sarmalı. İyi bir çikolatada içindeki aromaların kokusunu alırsınız.

– Şimdi de tadına bakın. Ama bunu ısırarak yapın ki, sesi size sertliği hakkında ipucu versin. Gözünüzü kapayın ve çikolatayı dilinizin üzerine yerleştirin. Damağınıza değdirin ve erirken ağzınızda dolaştırın.

– Acı, tatlı, tuzlu, ekşi… Dilin her bir bölgesi farklı bir tadı almakla görevlidir. Çikolatanın içindeki tüm aromaları alabilmek için mutlaka ağzınızda dolaştırmanız gerekir. Sonunda bu aromaların ve aldığınız hazzın ne kadar sürdüğüne bakın. İyi bir çikolatanın tadı ağızda 45 dakika kalabilir.

0
Torku Banada Kakaolu Fındık Kreması 1 Kg
Kupon
2 sene önce

Torku Banada Kakaolu Fındık Kreması 1 Kg

₺25.50 ₺26.50
-4%
Torku Banada Kakaolu Fındık Kreması 1 Kg en uygun fiyat seçeneği, 101 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo fırsatı ve daha birçok Çikolata, Helva, Ezme ürünü A101’de!0...
Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız

   Cevap bırakın

   Kapinagelir.com
   Logo
   Şifreyi yenile
   Öğeleri karşılaştır
   • Toplam (0)
   Karşılaştırmak
   0